Statystyki leasingowe

Popularność

Jeszcze kilkanaście lat temu, leasing samochodów był czymś rzadko spotykanym w Polsce. Jednak w ostatnich latach nastąpił olbrzymi rozrost firm leasingowych. Nieprzerwanie od blisko dziesięciu lat branża leasingowa notuje co roku lepsze wyniki stając się najbardziej popularną formą finansowania środków trwałych dla przedsiębiorstw. Leasing samochodów budzi takie zainteresowanie wśród ludzi, ponieważ znacznie szybciej i prościej można nawiązać umowę leasingową, niż zdobyć kredyt na pojazd. Atrakcyjne warunki leasingowania z pewnością także przemawiają na korzyść umów leasingowych. Prostota i klarowność to kolejne duże plusy, którymi mogą pochwalić się leasingodawcy.

Statystyki

Statystyki wykazują, że leasing samochodów jest najpopularniejszym rodzajem leasingu. Związek Polskiego Leasingu składa się z 31 firm, które stanowią 90. % rynku i należą do niego wszystkie największe firmy leasingowe w kraju. Warto dodać, że mimo tego, jak dużo podpisuje się umów na pojazdy osobowe do trzech i pół tony, to znacznie mniej promowanie maszyny i urządzenia w roku 2015 i 2016 niemalże zrównały się pod względem popularności i wpływów do portfela leasingowego z leasingiem pojazdów. To pokazuje, że coraz więcej firm w kraju ufa leasingowi i decyduje się wyposażać w leasingowane maszyny i urządzenia swoje całe miejsca pracy.

Leasing w Polsce

Leasing samochodów w Polsce to głównie leasing dla firm. Większość spółek leasingowych nie oferuje leasingu dla osób bez działalności gospodarczej. Wyjątek jednak stanowią firmy takie jak np. Masterlease, Getin Leasing oraz VB Leasing. Warto wspomnieć, że w leasing można brać również inne pojazdy oraz maszyny. Ponadto, leasingową umowę można także podpisać na nieruchomości, budynki i masę innych rzeczy. Jako przykład popularności leasingu można podać olbrzymi wkład w branżę stomatologiczną.

Prognozy

Specjaliści przewidują, że w ciągu najbliższych pięciu lat, leasing samochodów będzie wzrastał. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ leasing samochodów i wszelkich innych środków trwałych leasingjest świetnym sposobem na optymalizację podatkową w przedsiębiorstwie. Jeśli więc szukacie auta dla swojej firmy, to bardzo poważnie powinniście rozważyć możliwość podpisania umowy leasingowej, która pozwoli wam się cieszyć nowiutkim i nowoczesnym pojazdem firmowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − five =